Szykuje się gorąca końcówka roku

11 września 2019

Aż 4,3 mld euro wyniesie łączna wartość inwestycji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w drugiej połowie roku, co pozwoli zamknąć rok wynikiem około 6,9 mld euro – wynika z prognoz firmy Avison Young przedstawionych w otwierającej prezentacji 5. konferencji ”Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych” w Warszawie.

Jak zwrócił uwagę, Michał Ćwikliński dyrektor zarządzający Avison Young Polska, choć wynik jest gorszy od zeszłorocznego (7,2 mld euro), spadek jest zgodny z ogólnoświatowym trendem. – Jednocześnie trzeba też zauważyć, że na rynku magazynowym popyt jest ogromny, ale nie ma produktu magazynowego i bardzo trudno inwestorom kupić nieruchomości w dobrych cenach, które odpowiadałyby ich oczekiwaniom czy planom biznesowym – zauważył Michał Ćwikliński.

Szef Avison Young zwrócił też uwagę, że po raz pierwszy w historii rynku ponad połowa (55 proc.) łącznej wartości transakcji przypada na rynek biurowy. Aż 2,3 mld euro to wartość inwestycji w biura w Warszawie w 2019 roku. Co ciekawe, do lokalizacji, które budzą największe zainteresowanie, powróciły Mokotów i korytarz Alej Jerozolimskich. – Perspektywy komercyjnego rynku nieruchomości są obecnie bardzo dobre. Koniec roku będzie bardzo aktywny – zapowiedział Michał Ćwikliński. Doradcy spodziewają się także dalszego obniżenia stóp zwrotu, mimo że już osiągnęły one wartości rekordowo niskie.

Śniadanie Biznesowe STARNET TELECOM

Śniadanie Biznesowe STARNET TELECOM

24 kwietnia 2024,Nowa Oranżeria Agrykola 1 Warszawa,Restauracja Belvedere
1. Doroczny Turniej Biegowy Eurobuild

1. Doroczny Turniej Biegowy Eurobuild

24 maja 2024,First Warsaw Golf Rajszew,
23. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild

23. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild

24 maja 2024,First Warsaw Golf,Rajszew
19. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild

19. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild

24 maja 2024,Klub Tenisowy Warszawianka,Warszawa
15. Konferencja Rynek Biurowy. Trendy i Prognozy

15. Konferencja Rynek Biurowy. Trendy i Prognozy

20 czerwca 2024,Sound Garden Hotel,Warszawa
10. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych
Hotel Radisson Collection, Grzybowska 24
Warszawa