Szykuje się gorąca końcówka roku

11 wrzesień 2019

Aż 4,3 mld euro wyniesie łączna wartość inwestycji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w drugiej połowie roku, co pozwoli zamknąć rok wynikiem około 6,9 mld euro – wynika z prognoz firmy Avison Young przedstawionych w otwierającej prezentacji 5. konferencji ”Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych” w Warszawie.

Jak zwrócił uwagę, Michał Ćwikliński dyrektor zarządzający Avison Young Polska, choć wynik jest gorszy od zeszłorocznego (7,2 mld euro), spadek jest zgodny z ogólnoświatowym trendem. – Jednocześnie trzeba też zauważyć, że na rynku magazynowym popyt jest ogromny, ale nie ma produktu magazynowego i bardzo trudno inwestorom kupić nieruchomości w dobrych cenach, które odpowiadałyby ich oczekiwaniom czy planom biznesowym – zauważył Michał Ćwikliński.

Szef Avison Young zwrócił też uwagę, że po raz pierwszy w historii rynku ponad połowa (55 proc.) łącznej wartości transakcji przypada na rynek biurowy. Aż 2,3 mld euro to wartość inwestycji w biura w Warszawie w 2019 roku. Co ciekawe, do lokalizacji, które budzą największe zainteresowanie, powróciły Mokotów i korytarz Alej Jerozolimskich. – Perspektywy komercyjnego rynku nieruchomości są obecnie bardzo dobre. Koniec roku będzie bardzo aktywny – zapowiedział Michał Ćwikliński. Doradcy spodziewają się także dalszego obniżenia stóp zwrotu, mimo że już osiągnęły one wartości rekordowo niskie.

6. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych
Warszawa
Hotel Intercontinental